Orchidea w salonie

Dziś będzie trochę kwieciście i egzotycznie :] Pogadamy o…? Orchideach! Osobiście, jestem oczarowana tymi pięknymi kwiatami, nawet mam kilka swoich.

Nie wiem czy wiesz, ale storczyki rosną nawet na Syberii, w Azji, a nawet Norwegii czy Szwecji. Myślisz, że zimny surowy klimat nie jest łatwym miejscem dla tak delikatnych kwiatów? Nic bardziej mylnego! Storczyki świetnie sobie tam radzą:] Nie rosną właściwie tylko na pustyniach, szczytach górskich czy terenach polarnych. Na 1000% poradzą sobie też u Ciebie
w mieszkaniu. Moje cztery kąty już zawładnęły :]

Niezwykle elegancko wyglądają w salonie…

…albo postawione na biurku. Od razu codzienne miejsce pracy staje się bardziej przyjemne. Nie musi być to tylko smutne i przygnębiające stanowisko w domu.

Jeśli doskonale wiesz, że jesteś osobą, która nie będzie pamiętała o tym, by taką roślinkę podlewać i jej doglądać,a zarazem niesamowicie Ci się ona podoba, jest na to prosta rada! Fototapeta na ścianę. Naklejasz i zapominasz, a Twój storczyk będzie wyglądał kwitnąco przez cały rok :] Na dole w trochę zimnym i pozbawionym ciepłych kolorów wnętrzu, co daje trochę skandynawski wyraz, orchidea przy kominku. Co do samych fototapet to uważam za ogromny plus szeroki wachlarz ich kolorystyk i kształtów.

W XIX w. majętnymi posiadaczami storczyków byli arystokraci, którzy uważali te kwiaty za symbol swojego stanu i bogactwa. Dziś, kwiaty te stały się na tyle popularne, że niemalże każdy może już sobie pozwolić na ich uprawę w domowych warunkach. Wyjątkiem mogą być za to meble, stylizowane na kształt kwiatów tych roślin. Są dostępne, ale niekoniecznie są tanie… Jednak, wyglądają wyjątkowo elegancko, lekko i baaardzo modnie.

Wyjątkowe kwiaty orchidei stały się częstym motywem na przedmiotach codziennego użytku, typu talerze, szkło wszelakiego rodzaju itp. Widziałam nawet zdjęcie lodówki ze storczykową grafiką na niej. Storczyki potrafią być dobrym pomysłem dla miłośników decoupage, scrapbookingu czy innych technik ozdabiania przedmiotów. Motyw kwiatu kojarzyć można
z czymś krótkotrwałym i ulotnym, aczkolwiek w przypadku rodziny storczykowatych kwitnienie wcale takie krótkie nie jest, za to niesamowicie efektowne.

Z tego co mi wiadomo na chwilę obecną, nie ma zbyt wielu bardzo fantazyjnych aranżacji dla storczyków. W większości kwiaciarni czy sklepów spotykasz się z Phalaenopsisami (falkami), które są symbolami wszystkich storczyków i ponad 90% sprzedawanych roślin należy własnie to tego rodzaju. Jego imponujące mieszańce, we wszystkich kolorach tęczy i o różnych kwiatach, moim zdaniem nie potrzebują dodatkowych zbędnych ozdób wokół siebie. Najlepsze DIY ze storczykiem jakie możesz zrobić to kupić mu ładną kolorystycznie
lub z ciekawa fakturą, pasującą do Twojego wnętrza doniczkę i… koniec. Właśnie tak podkreślisz najbardziej piękno samej rośliny. Wrzuciłam nadprogramowo zdjęcia z DIY z ozdobnymi kulami i drewnianą skrzynką zamiast doniczki, co dało też bardzo ciekawy efekt małym kosztem.

Czarnym falkiem jestem zachwycona… już szukam, gdzie takiego kupić. Jest niesamowity!

Pozdrowienia, dla wszystkich miłośników orchidei :]

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 67, 8, 9, 10

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s