Purrrfect home for everybody

We wszystkie moich postach komentowałam, jak dom uczynić bardziej pięknym miejscem, aby móc w nim żyć. Czy kiedykolwiek myślałam wtedy o zwierzętach? Czy kiedykolwiek zastanawiałam się, w jaki sposób odnaleźć swój dom by był on wygodną przestrzenią dla nich do życia? Nie! Oto moja dzisiejsza szansa na poprawę.

Przecież tysiące lat temu czczono koty jako bogów (nie warto o tym zapominać!). Dziś grasują swawolnie po naszych mieszkaniach nic sobie nie robiąc ze „szkód” jakie często wyrządzają. Ale nie mówmy o tak nieprzyjemnych rzeczach, tylko o tym co zrobić by naszym kociakom żyło się w naszym domu jak najlepiej :] Spójrz na niektóre z tych rozwiązań, które zapewniają komfortowe pomieszczenia dla zwierząt, a jednak pozostają atrakcyjne i stylowe, aby móc je oglądać.

Kto kota posiada, ten wie, że w dzień robią wiele różnych rzeczy, ale jako że są z natury wyspecjalizowanymi myśliwymi, którzy muszą zachować energię na szybkie wybuchy aktywności, uwielbiają odpoczynek i relaks. Dlatego oddają się kilkuminutowym drzemkom. One po prostu uwielbiają te swoje drzemki i wybierają wręcz po mistrzowsku najcieplejsze, najbardziej osłonięte i najzaciszniejsze miejsca do spania. Ludzie jednak projektując dla nich specjalne meble nie zawsze biorą ten aspekt pod uwagę, chociaż jak się później okaże łatwo można sobie z takim problemem domowym sposobem poradzić.

Udomowione koty rzadko możemy oskarżyć o nadmierny wysiłek. Życie z kotem pod jednym dachem w zasadzie składa się z czterech czynności: zabawy, niszczenia tapicerowanych mebli, jedzenia i spania – ta ostatnia aktywność zajmuje najwięcej czasu, zdecydowanie.

Koty są jednymi z największych śpiochów w królestwie zwierząt, i nie bez powodu: są one najmniej dzikimi drapieżnikami, którym ich ofiary z reguły nie chcą się złapać:] Tak więc wyewoluowały do ​​spania (lub czasami po prostu odpoczynku) nie spędzając tym samym czasu na polowanie, oszczędzając siły, by złapać obiad.

Ok, zatem jak wiele snu taki niedziki kot powinien dostać? W dowolnym miejscu od 16 do 20 godzin dziennie, zwykle. Zarówno koty bardzo młode i bardzo stare znajdują się w pobliżu górnej granicy zakresu, a noworodki – prawie 24/7. A w jakich pozycjach znajdziesz tutaj.

Drapanie jest normalną częścią zachowania kotów i obsługuje kilka funkcji, w tym uwarunkowania pazurów, zapewnieniu środków rozciągania i działających jako marker (zarówno zapachowy jak i wizualny). Koty lubią się drapać! Akt drapania faktycznie usuwa postrzępione i zużyte zewnętrzne pazury, odsłaniając nowe, ostrzejsze od nich. Jednak to, co jest normalnym zachowaniem dla kota może stać się frustrujące dla właścicieli kotów – szczególnie kiedy kot zaczyna niszczyć meble czy nawet zarysowywać członków rodziny.

Wiele osób skarży się na kocie drapanie i szarpanie mebli. Zazwyczaj stawiana hipoteza brzmi: „​​koty drapią meble, aby utrzymać swoje pazury”. Ale czy na pewno?

A co, jeśli kot ma drapak i regularnie go używa? Dlaczego miałby drapać meble? Czy to jest lenistwo? Czy jest to brak treningów? Chociaż są możliwe wyjaśnienia, jest jeszcze jedna przyczyna, dlaczego kot, który może to zrobić. Stara się komunikować, aby zwrócić uwagę! Nie zawsze musi być to noga ulubionego fotela, a na przykład kora drzewa. Od razu wiadomo, gdzie kot był i co robił !

Koty są bardzo inteligentne. Według niektórych badań, mogą osiągnąć poziom psychiczny
2-letniego człowieka. Koty również świetnie potrafią rozwiązywać problemy i wypracowywać sposoby, aby dostać to, czego chcą. Problemem jest to, że mają trudności w komunikowaniu nam swoich potrzeb.

Kiedy słyszymy „miaaał”, może to oznaczać dowolną ilość rzeczy poza „Cześć” albo „jestem głodny”. Badania wykazały, że koty mają dużą bazę słownictwa – odgłosów w wielu sytuacjach. Kocie uszy rozróżniają różnicę między 1/5 i 1/10 tonu. Ludzie nie mogą odróżnić takiej delikatnej gradacji dźwięku. Najbardziej skomplikowana ludzka muzyka jest oparta tylko na 1/4 tonu. Różnice w kocich wokalnych wyrażeniach są czasem niezauważalne dla ludzi. Koty, dlatego komunikują się poprzez mowę ciała. Jeśli Twój kot przychodzi do ciebie z ogonem do góry i rozciąga swoje plecy nogi za nim leniwie, często przy tym ziewając, to mówi: „Jest cool. Miło cię widzieć. Wszystko jest w porządku.” Czasem, jeśli spojrzysz na swojego kota, i jest onspokojny i w nastroju, to daje pewien rodzaj mrugnięcia, takie powolne zamykanie oczu
i otwarcie. Jeśli zrobisz to samo, czasami kot powtórzy mrugnięcie. To jest odpowiednik kociego uśmiechu lub skinienia głowy. Innym „hello”.

Większość kotów woli drapać pionową powierzchnię, która jest na tyle wysoka, aby umożliwić im pełny łuk plecami i naprawdę dostać się do niego, ale również wystarczająco stabilna, że nie muszą się martwić o obalenie go. Drapak w mieszkaniu może być doskonałym rozwiązaniem, jeśli są dobrze wykonane z odpowiednich materiałów. Czy takie drapaki nie wyglądają nowocześnie i niesamowicie estetycznie?

Chociaż koty spędzają co najmniej dwie trzecie swojego życia śpiąc, to nie „śpią” w dość podobny sposób jak ludzie. One doświadczają zarówno fazy snu non-REM i REM, ale dla kotów, „sen” nie jest „poza czasem”. Koty są zawsze na baczności, nawet gdy drzemią. Jeśli dziwny hałas je obudzi, są one niemal natychmiast świadome iw pełni sprawne.

A do zabawy:

Wspinaczka po sztucznych drzewach ze sklepu zoologicznego jest często absurdalnie drogim
i zajmują mnóstwo miejsca na podłodze kocim hobby. Jak zatem pomóc swoim kotom osiągnąć elitarny, królewski widok w naszym domu bez zaśmiecania podłogi lub marnowania pieniędzy.

Fajną alternatywą okazać się może kombinacja produktów IKEA: wsporników do regałów, małe półek, i połaci dywanów wełnianych. I tak w twórczy sposób możesz skonstruować świetną instalację, dzięki której Twój kot dotrze do najbardziej dla niego niedostępnych miejsc z niesamowitymi widokami, które polubi od razu:]

Im bardziej będziesz starał się zrozumieć swojego kota, tym bardziej szalony się staniesz:] O ile nim nie jesteś, to pewnych jego zachowań po prostu nie zrozumiesz, tak jak np. pakowanie się na siłę do małych, ciasnych pudełek. Jeśli jemu tylko sprawia to fun i to kocha

Można tylko mu pomóc by wyglądało na bardziej cywilizowane tekturowe schronienie.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s