Skradziony fragment lasu

Gdy występuje jest wyłącznie schowany wśród najgłębszych sfer dna lasu, mech nadal cieszy się żywą zielenią renesansu dekoracji wnętrz obecnie. Z ponad 12.000 gatunków znanych ludzkości, stosunkowo zwarte kępki zieleni – posiadający niesamowity zbiór fizycznych wcieleń i odzwierciedlające każdy możliwy odcień tęczy wegetacji – wymagany jest jeden główny składnik się rozwijać … wody.

Zapożyczony z natury i zaaranżowany w naszych mieszkaniach tworzy piękne, bujne, mchowe ogrody, które przypominają zaczarowane miniaturowe lasy. Istnieje bardzo dużo materiałów, które mogą zostać użyte do ich zrobienia. Wszystko zależy od pomysłowości projektanta :]

Terramac stworzył ekologiczną 3D dzianinę, która służy jako podłoże dla mchu do zakorzenienia. Wykonana jest z włókien pochodzenia roślinnego. Sam materiał ulega biodegradacji po około 10 lat i wygląda świetnie:

Większość mchów lubi cień, ale zdarzają się inne wymagające większej ilości światła
i słonecznych pocałunków. Dlatego też, zwróć uwagę na miejsce, gdzie Twój mech prosperuje w przyrodzie, tak aby można odtworzyć warunki panujące w domu lub w ogrodzie tak ściśle, jak to możliwe.


Mchy pięknie pokryją powierzchnie mebli, dając tym samym niesamowity zielony efekt,
który będzie przykuwał uwagę każdego gościa!Rozrost mchu na różnych obiektach jest stosunkowo prosty. Istnieje kilka podstawowych technik, których można użyć do jego wzrostu, począwszy od tworzenia mieszanki różnych mchów, które można malować na powierzchniach takich jak bruk czy drewniane ławki do przesadzania całych arkuszy mchu w zacienionych obszarach w swoim ogrodzie. Po utworzeniu, mech wymaga trochę opieki poza utrzymaniem wilgotnych dla niego warunków. Należy pamiętać, że mech rośnie powoli, więc staram się nie być niecierpliwa podczas jego rośnięcia.

Mchy szczególnie lubią wilgotne i zacienione miejsca, dlatego też świetnym pomysłem, może okazać się zrobienie z nich maty łazienkowej.

Każdy z nas w pewnym momencie w naszym życiu unikał swoich butów na rzecz cudownego uczucia chodzenia boso po rozległym dywanie z trawy, ciesząc się chwilą wolnego czasu w pobliskim parku lub na naszym własnym podwórku. Nie ma nic przyjemniejszego niż pozwolenie naszym zmęczonym stopom odpocząć pośród miękkich, zielonych mchowych dywanów. Robiąc domową matę z mchu możemy ograniczać się częściej wyłącznie do takich przelotnie odkrytych przyjemności.

Mchy są bardzo dzikimi roślinami, więc uważaj ile ich zabierasz do swojego domu z terenów leśnych i skąd je zbierasz (większość gatunków spotykanych w Polsce jest chroniona). Dobrym wyjściem z tej opresji, okazać się może zakup gotowego mchu dekoracyjnego za niewielkie pieniądze.

Jeśli zdecydujesz się jednak rozwijać mech od podstaw, wybierz najpierw taki mech, który można znaleźć atrakcyjne. Spróbuj dopasować mchowego kandydata do obszaru, w którym masz zamiar go posadzić. Jeśli chcesz rozwijać mech na donicach kamiennych lub płytach chodnikowych, spójrz na przykład, na mchy rosnące na skałach. Zbieraj garść po garści mchu, strząsając tyle brudu, jak to możliwe w tym procesie. Pamiętaj, by wziąć tylko niewielkie ilości od każdej kolonii, tak aby wolno rosnące rośliny mogły mieć szansę na regenerację.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s